Donyeckben a körzeti ügyész irodáját foglalták el oroszgyanús fegyveresek

külföld
2014 május 01., 15:47
photo_camera (via Simon Denyer Twitter)

Több száz oroszgyanús szeparatista ostromolta meg az ügyészi hivatal épületét. Egyelőre annyit tudni, hogy összecsaptak a rohamrendőrökkel. A BBC jelentése szerint élő felvételeken azt lehetett látni, hogy a milícia tagjai lefegyverzik a rendőröket, majd kikísérik őket az épületből. (BBC)

Közben fegyveresek elfoglalták a délkelet-ukrajnai Amvroszijivka település városi tanácsát

A hírek szerint a gépkocsikkal érkező, automata fegyverekkel felszerelkezett terroristák betörték az ünnepnapon zárva tartó épület kapuját, majd kisvártatva kitűzték az épület tetejére az egyoldalúan kikiáltott "donyecki népköztársaság" lobogóját.

A támadók ezután a Donyeck megyei kisváros elöljárójának, Ihor Szkljarovnak a lakásához hajtottak, magukkal hurcolták, majd a városi tanács épületében egy lemondó nyilatkozat aláírására kényszerítették.

Az oroszbarát szakadár fegyveresek közben azt is elmondták, hogy Amvroszijivka főterén még a nap folyamán meg akarják választani a Donyecktől mintegy 50 kilométerre délkeletre fekvő település népi polgármesterét.

Eközben Vlagyimir Putyin

az ukrán csapatoknak a délkeleti országrészből való kivonását sürgette.

A hihetetlenül cinikus orosz elnök egész pontosan azt mondta, hogy

Az ukrajnai válság megoldásában jelenleg a legfontosabb az ukrán katonai egységeknek a délkeleti országrészből való kivonása, az erőszak leállítása és széles körű nemzeti párbeszéd az alkotmányos reformról

Putyin minderről Angela Merkelnek beszélt telefonon.

Putyin onnan követeli az ukrán hadsereg kivonását, ahol a Moszkva-barát szakadárok már tucatnyi várost tartanak ellenőrzésük alatt és napról napra teret nyernek.

A beszélgetést a német kormányfő kezdeményezte, hogy az orosz vezető segítségét kérje a Kelet-Ukrajnában fogva tartott hét EBESZ-megfigyelő, köztük négy német állampolgár kiszabadításához.

A kancellár szóvivőjének közleménye szerint Merkel kérte az orosz elnöktől, hogy

vesse latba befolyását a kelet-ukrajnai Moszkva-barát szakadárok körében, egyben figyelmeztette Putyint arra a felelősségre, amelyet Oroszország az EBESZ tagjaként visel.

(MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.