Kínai hekkerek lophatták el az amerikai postások adatait

INTERNET

800 ezer ember adataihoz férhettek hozzá a US Postal Service szerverein kiberbűnözők, a Washington Post értesülései szerint valószínűleg a kínai kormánynak dolgozó hekkerek.

A posta összes dolgozójának adatait ellophatták a hekkerek, ám a jelek szerint nem arra törekedtek, hogy pénzügyi visszaéléseket kövessenek. A Washington Postnak beszélő szakértők szerint az lehetett a kínai kormány célja, hogy adatbázist építsen a kormányzati dolgozókról (igaz, a USPS csak félig-meddig tekinthető kormányzati intézménynek).

Az adatok sérelmét még szeptember közepén észlelték, de valamiért a bejelentést akkorra időzítették, amikor Obama éppen Pekingben barátkozik a kínai vezetőkkel.