Magyarország 30 év után újra világversenyen vehet részt, miután oda-vissza legyőzte Norvégiát a pótselejtezőn. Az EB hat csoportját mindjárt kisorsolják, azután már sokkal okosabbak leszünk, mint most, bár már most is tudunk ezt-azt. Például azt, hogy
mert az EB aszimmetrikus lebonyolítási rendje miatt azoknak a csapatoknak, amiket ebbe a csoportba sorsolnak, eleve majdnem 30 százalékkal kisebb esélyük van a végső győzelemre.
Azt is tudjuk, hogy Magyarországot a négy kalap közül a harmadikból húzzák, vagyis még a legnagyobb szerencsével is legalább két erősebb válogatott lesz a csoportban. Már ha az UEFA erőrangsorát nézzük, ami alapján kalapokba osztották a csapatokat:
ebben a rangsorban, amely a legutóbbi három európai selejtezősorozat eredményei alapján rangsorolja a válogatottakat, Magyarország a 18-ik.
És ez még hízelgő is, ha csak az idei EB-selejtezők alapján rangsorolnának, Magyarország az utolsó kalapban lenne tökutolsóként.
Ha viszont a FIFA világranglistáját vették volna alapul, Magyarország a második kalapban lenne a ranglista 12. legerősebb európai válogatottjaként. Ha a FIFA rangsorát nézzük, akkor összejöhetne egy olyan álomcsoport is, amiben Magyarország a legerősebb válogatott:
Ehhez persze el kéne hinnünk a FIFÁ-nak, hogy ezeknél a válogatottaknál mind jobbak vagyunk.
Végül nézzük, hogy miből húznak (UR: UEFA ranglista, WR: világranglista)
Hát ennyit előzetesen, most pedig izguljunk egy órát. Amint megvan a csoportbeosztás, újra jelentkezem!