A Transzparens Újságért Alapítvány és a MagNet Ház hétfőn rendezte az első vitaestjét, amin Apáti Bence, a Magyar Nemzet és a Hír TV publicistája telt ház előtt vitázott Plankó Gergő kollégánkkal.
Olyan kérdésekről, mint: Szabad-e a sajtó Magyarországon? Létezik-e objektív újságírás? Olvassák-e egymás írásait, mit gondolnak egymás munkásságáról? Milyen kritikákat fogalmaznának meg a saját lapjukkal szemben? Van-e no-go zóna Malmőben? Hallgatott-e éveken át a kritikus sajtó a kölni szilveszteri zaklatásokról? Kokainozott-e valaha az életben Borkai Zsolt? Mennyire torzította el a kormány a médiapiacot? Lesz-e Magyar Nemzet TikTok-csatorna? Mik voltak 2019 legjobb cikkei? Van-e olyan dolog, amit, ha most kimondanának, akkor holnaptól nem lenne állásuk?
Helyszín: MagNet Közösségi Ház
Moderátor: Partos Bence
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
„Résen kell lenni” – Magyar Péter szerint erre figyelmezették a régi motorosnak számító uniós vezetők az első EU-csúcsa előtt. Az új miniszterelnök azt ígérte, hogy bármilyen hosszú is lesz az éjszaka, nem fog kimenni kávézni.
Bánja-e, hogy a nagy víziók helyett nem fordított nagyobb figyelmet a rábízott államra inkább? – kérdeztük a volt miniszterelnököt Brüsszelben. Szerinte el kell dönteni, hogy házmester vagy miniszterelnök az ember.
A vereség óta jóval készségesebben nyilatkoznak a fideszesek, mint korábban. Megpróbáltuk megtudni, mi van az Orbán-korszakon túl.
Az én dolgom, hogy ne történhessen olyan, hogy Magyarország amiatt bukik egy eurocentet is, mert valamilyen döntést nem hoztunk meg időben – mondta első miniszteri nagyinterjújában Vitézy Dávid. A közlekedési és beruházási miniszter kijelentette, felperzselt földet örökölt Lázár Jánostól.