Jó napszakot, jó szórakozást kívánunk! Sportosat! Reméljük, hogy ezúttal is velünk tartanak!
A stúdióutt: Uj Péter, Winkler Róbert; ferencvárosi helyszíni tudósítónk: Bede Márton. Fölvételvezető: Botos Tamás.
00.00: Botos Tamás szuperképessége: vicinális kábeltévék YouTube-csatornáinak nézése. (Ő fedezte föl annak idején Megyeri Csillát, a KESMA-elnöknek pedig állásába került a valószínűtlen mértékű éberség.)
04.00: Hogy a francba is vannak a Fibonacci-számok? (Igen, olyan természetes számokból álló sorozat, ahol minden elemaz előző két elem összege. A nulladik eleme nulla, az első eleme egy.)
05.30: Winkler rácsodálkozik az 52 faktoriálisra. Ennyiféleképpen lehet kirakni a römikártyát. Szpojler: cseppenként, gyalog hordd át az Atlanti-óceánt a Csendesbe, és homokszemenként töltsd fel a Grand Canyont.
06.00: Vakcinahelóták egymás között.
08.00: Rockenbauer Antal fizikatörténeti sorozata a Qubiton.
10.30: Aláírtuk a levelet, hogy engedjenek már be a kórházakba, tudósítani.
16.00: Összeomlás.
17.49: Kapcsoljuk a Ferenc-teret!
23.30: Klasszikus rádiós körkapcsolások Spanyolországtól Vass István Zoltánig.
28.50: Viktor Magdi anyust alakít a pedagógusokkal szemben.
38.20: Viktor rémálma: a nyitás szó
41.00: Bige László okos-e, illetve ő lesz-e a következő Simicska.
43.30: A kolléga, akiről Bige nem beszél: Alexander Rovt.
50.40: Bicskás fenyegetőzések Demeter Szilárdtól a csíki Elon Muskig.
55.00: Nagyvassofőr életpályák.
57.10: Az app, amivel méretarányosan Google-térképre helyezgetheted az Ever Givent, hogy vajon elfér-e.
57.20: Peter R. Orszag cikke az óriás konténerhajók kibocsátásáról.
Köszönjük, hogy ezúttal is velünk tartottak. A visszonhallásra, a visszonlátásra!
Magyar újságok közös nyílt levelet írtak azért, hogy a kormány tegye lehetővé az érdemi tájékoztatást a járványhelyzetről. A 444 is csatlakozott.
A fajvédő szervezet tagjai péntek reggel döntötték le a szobrot, vezetőjüket előállította a rendőrség.
Milyen társadalmi érdekek hajtják a Fidesz népszerűségét? Milyen csoportokra támaszkodik a hatalom elsősorban? Hogyan szivárog be oda, ahová nem is gondolnánk? És hol vannak hajszálrepedések?
A történelem a szemünk előtt zajlik.
Varga István bevallotta: hamarabb nézi az Indexet, mint az Origót, és mivel nincs komoly lapja a jobboldalnak, inkább Népszavát és Magyar Narancsot olvas.
Kubatov Gábor inkább másról kezdett beszélni, amikor megkérdeztük a korrupciós vádról. Az ország egyik leggazdagabb embere azt is elmondta, miért fizette be Semjént vadászatra.
Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!
Most a kedves nézők is csak hallgathatnak. A „Hülye vagy kretén?” visszatér. Ramen a Rákóczi téren. Megakvíz: alma vagy marihuána? Napilapmentes ország. Favela a Boráros téren, crackpipák és hajléktalanok a luxuslakások alatt. Amerika nagyobbat bukott Iránban, mint Rottenbiller. Egyél sünt!
Indul az Umami, a 444 új gasztropodcastja. Az első adásban két Z generációs szakáccsal beszélgettünk, akik a saját helyüket viszik. Pohner Ádám egy kis borsodi településen nyitotta meg Michelin Bib Gourmand minősítésű éttermét, az Iszkort, Hetey Márton a Rákóczi csarnokban indította el hatszékes levesezőjét, a Nem Rament.
Radikális fordulat dezodorügyben. NBA-döntő vs. vébé. Ellen-Trumpok halálfej-tetoválással. Tajtékpipa és gravity bong. Németh Balázs elmeállapota. Mikor csuknak már le valakit? Az osztrákoknál az alma is jobb.
Miért kevés az olyan sikertörténet Európában, mint a Revolut? A Saját Tőke podcast harmadik adásában Orbán Krisztián és Nagy Tamás beszélgetnek a privát tőke és a kockázati tőke közti különbségekről.