„Ugyancsak adenaueri [nyugatnémet kancellár volt] mesterkedés eredménye, hogy az angol hatóságok megakadályozták az SC Wismut Karl Marx-Stadt és az északír SC Glenavon labdarúgócsapata közötti Európa Kupa-mérkőzést, valamint az NDK atlétáinak a londoni White City-stadionban megrendezett nemzetközi viadalon való részvételét” – írta 1960. október 4-i számában a Népszabadság „A bonni kormány újabb mesterkedései az össznémet sportkapcsolatok ellen” című cikkében.
A lap két hét múlva már arról tudósított, hogy eldőlt: a németek játék nélkül jutnak tovább, mert nem kaptak beutazási engedélyt a brit hatóságoktól. A lap arról már nem tudósított, hogy semleges helyszínen megrendezhették volna a meccset, de a régi sztorit felelevenítő Guardian szerint az északíreknek erre nem volt pénzük. Ez azért furcsa, mert a hazai első meccs után muszáj lett volna elutazniuk az NDK-ba, ami szintén pénzbe került volna, meg hát abban az évben volt egy New York-i túrájuk is. Az tény, hogy az UEFA végül a keletnémeteket juttatta tovább játék nélkül.
Más problémás párosítások is voltak a Bajnokok Ligája elődjének, a Bajnokcsapatok Európa Kupájának (BEK) 1960-61-es kiírásában. A CCA Bukarest (a későbbi BEK-győztes Steaua elődje) például nem állt ki a csehszlovákiai Hradec Králové ellen, mert attól tartottak, hogy csúnya verés lenne a vége.
A futball mindig tartogat meglepetéseket, de valószínűleg soha nem lesz már olyan, hogy a Glenavon és a ma már FC Erzgebirge Aue néven futó SC Wismut a Bajnokok Ligájában találkozzon egymással. A Glenavon az északír első ligában játszik ugyan, időnként a dobogóra is odaérnek, de 1960 óta nem voltak bajnokok. Az FC Erzgebirge Aue még lehetetlenebb helyzetben van. A német egyesülés óta legfeljebb a Bundesliga II.-ig jutottak, legutóbb pedig a harmadosztály 13. helyén végeztek.
Ezt a cikket teljes terjedelmében csak előfizetőink olvashatják el. Légy része a közösségünknek, segítsd a 444 működését!
Már előfizetőnk vagy?