Kedden reggel a 444-hez eljutott információk szerint az M1-es autópálya felújítása közben átvágták a Telekom internetkábelét, olvasónk szerint „ellehetetlenítve a környéken dolgozók munkáját és a Tatai Ipari és Logisztikai Park gyárait. (...) Reggel óta állnak a cégek, nem mennek az ERP rendszerek sem. (...) Tatabányától egészen Győrig nem megy az internet, bankkártyás fizetések”.
Megkeresésünkre a Telekom sajtóosztálya azt írta: „A ma délelőtti órákban Tatabánya térségében a Magyar Telekomtól független útépítési munkálatoknál optikai kábelvágás történt, mely mind a mobil-, mind pedig a vezetékes szolgáltatásainkban kiesést okoz. A kollégák azonnal a helyszínre mentek és megkezdték az érintett kábelszakasz javítását”.
A Telekom közlése szerint a munkálatok folyamatosan haladnak, azt írták, hogy előfizetőik egy részének már újra elérhető a szolgáltatás.
Várhatóan teljes mértékben a kora délutáni órákban áll helyre a szolgáltatás. Addig ügyfeleik türelmét kérik.
Frissítés: a sztrádakoncessziós társaság, az MKIF kedd délután fél négy körül közleményt adott ki az esetről. Azt írták, hogy egy dróthálós kerítés bontása miatt sérült meg az internetvezeték. „Jelenlegi információink szerint és a közműnyilvántartás alapján az említett szakaszon végig földkábelként van jelölve a meglévő Telekom hálózat. Az érintett részen a bontandó kerítést benőtte a növényzet. A jelenleg zajló munkavégzés jellegéből adódóan a földkábel sérülést nem szenvedhetett volna” – áll a közleményben, ami szerint az ügyet vizsgálják, és minden érintettől bocsánatot kérnek.