Karácsony Gergely csütörtökön kérte a számokat, de ezek szerint nem jó helyen.
A jövő vasárnapi rajtra gőzerővel készülő másodosztályú Dynamo Dresden két játékosának pozitív lett a koronavírus-tesztje, két hétre a komplett csapatnak karanténba kell vonulnia.
Hat nap után újra emelkedett az aktív esetek száma az országban. 8 új áldozata van a járványnak.
Tegnap váratlanul megugrott a kórházban kezelt és lélegeztetőgépen lévő koronások száma, az operatív törzs ma már nem is közölt adatok erről.
Az indoklás szerint azért, mert ő az utolsó magyar játékos, aki számításba jött az FC Barcelona felnőtt csapatánál. Kár, hogy Vincze egyetlen percet sem játszott a katalánok első csapatában.
A fővárosban csökken a fertőzöttek száma, és a járvány terjedési is minimális, de ez egyelőre Orbán Viktor szerint kevés.
A fővárosban csökkent az aktív fertőzések száma.
Itthon jobb körülmények között készülhet, mint Dubajban, mert van futópadja és súlyzói.
Elindult a tömeges tesztelés.
Nem kell mindenkinek negatív teszt a járóbeteg ellátásnál, csak ha magas kockázatú beavatkozást végeznek el rajta. És a rendelő intézi azt.
Miközben a szakrendelőkben is elvárás lenne a negatív teszt.
Csökkent a kórházban lévők száma.
Egyik napról a másikra megugrott a gyógyultak száma, de a régiós összehasonlításban kifejezetten alacsonynak szám a felépült magyarok száma.
Önkormányzati és állami idősotthonokban terjed Zalában a vírus.
Nemcsak a lazítás miatt nőhet meg a fertőzöttek száma, hanem a végre elkezdett tesztelések miatt is. Ami éppen azért fontos, hogy kevésbé terjedjen a járvány.