500 százalékkal ugrott meg az oltásokra leadott rendelések száma. Tavaly Európában is megháromszorozódott a megbetegedések száma.
A Bacillus cereus nevű kórokozó úszott benne.
Korábban vad ötletnek tartották, hogy a bélbaktériumok befolyásolhatják a mentális egészséget, mostanra viszont jelentős kutatások foglalkoznak ezzel.
A tömeges rosszullét miatt kétnapos rendkívüli szünetet rendeltek el.
Kifakadt a sárbogárdi férfi, aki két hónap alatt 300 ágyat vásárolt és osztott szét olyan magyar kórházak között, ahol a beteg kisgyerekek szülei a földön alszanak. Amióta az akció tart, a magyar állam 0 darab ágyat vásárolt az anyáknak.
Majd egy éve elszámolási vita van a kórház és az orvosi gépek tulajdonosa között, emiatt az nem fizeti a hiteleit. A bank pedig elindította a végrehajtást.
Az Egészségügyi Világszervezet szíriai képviselője szerint al-Hol város menekülttáborában szívszorító a helyzet: gyerekek fagynak halálra, miután családjaik a biztonságba kerültek.
2017-ben 1600 helyre nem találtak orvost.
Igaz, már most sincs.
Az elmúlt héten közel negyvenezer új megbetegedést regisztráltak.
"Mindennapossá válik, hogy a bent fekvő betegek későn kapnak meg valamilyen terápiát, vagy egy vizsgálat későn történik meg, esetleg elmarad."
815 millióan pedig kórosan alultápláltak. Egy friss tanulmány szerint ezt a problémát is most kéne még orvosolni, mert egy felmelegedő bolygón már nehezebb dolgunk lesz.
A járványügy azt kéri a süngazdáktól, ésszel szeressék a sünt.
Hajrá! :-(
2000-re megszűnt a betegség, de azóta sikerült újra behurcolni, illetve az oltásellenesek is jó szolgálatot tettek az erősen fertőző betegségnek.