Júniusban újraindulnak a szűrővizsgálatok is.
A hivatalos közlemény szerint 99,5 százalékos pontossággal mutatja a már lezajlott fertőzést.
A miniszterelnök azt ígérte, ha Budapesten is csökken a halálozási arány, ott is lazítják a korlátozásokat.
Arra sem figyeltek, hogy a fertőzöttekkel kapcsolatba került betegeket elkülönítsék.
Ezt állapította meg a magyar kutatócsoport, amelynek tagja Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora is. Ezeket a teszteket használják például a mentők is és ilyenekkel tesztelik az otthonukban a fertőzésgyanús embereket. Az egyik teszt által kimutatott 100 pozitív eredményből mindössze 7 bizonyult valódinak.
312-re nőtt a járvány áldozatainak száma Magyarországon.
Módosították az erről szóló rendeletet.
Az elkészült dolgozatokat 24 órás pihentetéssel fertőtlenítik majd.
A házelnök a Harmadik Birodalom náci hadseregének vezérkarához hasonlította az EU vezetését, vagyis “a brüsszeli bunkerben ülő globalista vezérkar”-t.
A remek eredményt az arcvédő pajzsokat gyártó csapatnak köszönhetjük.
Mi lehetett a dobozban?
Igen érdekes, friss adatokat osztott meg Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora. A Mol és az OTP alkalmazottait vizsgálták.
Az ígért 93-97 helyett 20 százalékos volt a pontossága, a hatóságok egy időre le is foglalták a szállítmányt. Ilyennel tesztelték le az esetről tanulságos videót forgató magyar vloggert is.
Jönnek a lazítások Európa-szerte.
A Roche forgalmazza, 1 injekció 800 euróba kerül, ami ugyan drága, de még így sem, olyan drága, mint egy nap az intenzíven.