Azt mondja, az ezres számot békeidőre értette.
A család szerint állapota stabil, műtüdő-kezelést kap Szegeden.
Hétfőn azt mondta Orbánnak, 360 beteget tudnak ellátni. Szerdán 371-nél tartottak.
Miért igazán nagy baj, ha a kormány teljesen irreális szinten lövi be az intenzív ellátás kapacitását, hogyan megy ez végig az egész rendszeren, és milyen átélni orvosként a koronavírus eddigi legsúlyosabb rohamát. Erről beszélgettünk az egyik fővárosi kórház orvosával.
213 halott, több mint tízezer új regisztrált fertőzött a napi jelentésben.
Ha hetekkel a fertőzés után is tapasztalják a tüneteket, érdemes orvoshoz fordulni.
Németország, Szlovénia, Lettország, Litvánia és Bulgária is folytatja az AstraZenecával való oltást az EMA döntése után. Norvégiában viszont továbbra is érvényben marad a felfüggesztés.
Az egyetem fényképésze az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikán járt, ahol a dolgozóknak „még soha ennyi intenzív terápiára szoruló beteget nem kellett ellátniuk”.
Szombattól csak üzleti céllal utazhatnak külföldre a szlovákok.
Az oltási terv után a védettségi igazolványokkal kapcsolatban is egyre több a furcsaság. Sokan jelezték, hogy még az ősszel voltak betegek, most mégis rövid időre szóló igazolványt kaptak, de vannak olyanok is, akinek a lejárt útlevele számát írták rá az plasztikkártyára.
Csütörtökön 34 998 új esetet jelentettek Franciaországban. A lezárás péntek éjféltől kezdődik, bizonyos régiókban az emberek csak indokolt esetben hagyhatják el otthonaikat.
Nem győzik a sok riasztást a fővárosi mentők, előfordul, hogy egy 24 órás műszakban csupán a kétszer 20 perces, kötelező pihenőidőre tudnak megállni.
Kétszáznál több halott, tízezernél több ápolt, ezernél több lélegeztetett mellett Gulyás miniszter érdemi cáfolat nélkül álhírezi az orvosok kétségbeesett beszámolóit. Járványhíradó.
Az EMA vizsgálatai során nem találtak összefüggést a tromboembóliás esetek és a védőoltás között.
Az egyetem azt írta róla, hogy „március elején koronavírus-tünetekkel került kórházba, és hiába élt korábban aktív, sportos életet, legyengült szervezete már nem tudta sikerrel megvívni ezt a harcot”.