Miközben az elmúlt napokban is százával dőltek ki a munkából a vasutasok.
Hétfő éjfél a határidő.
11 265 új fertőzöttet találtak, aligha lesz gyors javulás.
Újra kellett éleszteni.
Ha jó ütemben oltanak velük a tagországok, akkor június végére közel 250 millió európai már védettséget szerezhet.
Este 10-re vagy 11-re. A boltok 21 óráig lehetnek nyitva, mert átállnak a négyzetméter-alapú működésre.
A város kórházának főigazgatója aggasztó állapotokról beszélt.
Az intézkedések késtek, kicsúszott a kontroll alól a járvány. Orbán már egy hónapja tudta, hogy dráma lesz, de még akkor is kivárt. Most lakosságarányosan világelsők vagyunk a halálozásban és a kórházban fekvő covidosok számában is.
Régóta kérjük a kormányt, végül egyetlen napi intenzíves adatot megosztottak a nyilvánossággal a legnagyobb kórházi terhelés idején: 1784.
Pedig ha épp működik, nagyon fontos információkhoz juthatunk.
Müller Cecília azt mondta, még ma délután elindítják azt az „internetes felületet”, ahol mindenki megnézheti, „milyen státuszban van az oltása”.
Nem kezdett el moszkvázni, sőt, örül annak, ahogy az oroszok teljesítenek. Az elfelejtette mondani, hogy 750 ezer adag Szputnyik-vakcinával lógnak még.
A lezárások miatt várt baby boom teljesen elmaradt, a születések száma az Egyesült Államokban és Európában is drasztikusan visszaesett.
Lakosságarányosan az elmúlt két hétben nálunk haltak meg a legtöbben Európában.
A tanulmányt készítő kutató szerint lehetséges, hogy a nők a férfiakkal szemben „más immunválasszal rendelkeznek”.