Reagált a Magyar Orvosi Kamara a miniszterelnök péntek reggeli interjújára.
227 covidos beteg hunyt el, először haladta meg az új fertőzöttek száma a 11 ezret, tovább romlottak a kórházi adatok is.
528 ezren töltötték ki.
Elég sok mindent figyelembe kell venni, de hárommillió emberben lehet most a vírussal szembeni ellenanyag Magyarországon. De mi a helyzet a nyájimmunitással?
Derül ki a WHO egyik kiszivárgott dokumentumából.
Februárban már megcsúsztak, és azt ígérték, hogy márciusban bepótolják. De ebben is a hónapban sem teljesítik a vállalásukat. Velük szemben nagyon elnéző a kormány.
Négyen osztoznak rajta.
Újabb rekordokat dönt a harmadik hullám, már a magyarok több mint fele biztosan beadatná a koronavírus elleni vakcinát. Rétvári Bence szerint azért nem veszik előre a tanárokat az oltási rendben, mert még így is hamarabb lesznek beoltva, mint más országokban.
"Most az összefogásnak, az azonnali cselekvésnek van itt az ideje, nem a széthúzásnak és hibáztatásnak."
Szerinte bőven elegendő egészségügyi kapacitással rendelkezik az ország.
Jelentősen nőtt a vakcinapártiak aránya az elmúlt héten.
Erna Solberg elismerte, hogy megszegte a járványügyi szabályokat.
Kár, hogy nem igaz.
Ezért valószínűleg további szigorításokra lesz szükség.
Bevallotta: előre látható volt a harmadik hullám berobbanása.