Jelenleg 30-40 betegre jut három-négy ápoló.
Így aztán már jobbak is a mutatók.
A CanSino és a CoviShield a Nemzeti Népegészségügyi Központ jóváhagyására vár.
Mindenki megkaphatja az év végi jegyét.
A CanSino mellett az AstraZeneca vakcinájának Indiában gyártott változatát, a Covishieldet is.
Nem a magyar hatóság, hanem a kínai gyártó jelentette be, hogy engedélyezték az oltóanyagukat Magyarországon. Utólag lett fontos egy kormányrendelet múlt heti módosítása.
Az emelkedő magyar halálozási görbe meghaladta a csehországit.
Biztonságosnak és hatékonynak minősítették.
Az OGYÉI honlapján még egy szó sincs erről.
189-en meghaltak, közel minden harmadik teszt pozitív. Több mint 1300-an vannak lélegeztetőn.
De biztosan nem oldják fel a korlátozásokat húsvétra.
Elővigyázatosságra intenek bizonyos betegségeknél, amiknél korábban egyenesen ellenjavallt volt a Szputnyik. Ezzel igazodnak az eredeti, orosz előíráshoz.
A győri Orvosi Kamara három-négyórás képzést szervez, nem kell egészségügyi végzettség.
Úgy tudjuk, ehhez külön regisztrációs kérdőívet is biztosítottak nekik. Az operatív törzs szerint a hír valótlan.
A becsült többlethalandóság nagyjából másfélszerese annak, ahányan a hivatalos statisztika szerint elhunytak közvetlenül a koronavírushoz kapcsolódóan 2020-ban.