A rendőrök gyanakodnak.
Az ózdi főigazgatója tegnap súlyos állapotokról számolt be, az Országos Kórházi Főigazgatóság szerint viszont minden rendben.
Továbbra is rekordokat döntöget a harmadik hullám, de Orbán Viktor már akkor is az enyhítésről akar beszélni, ha még nem is enyhíti a korlátozásokat. Járványhíradó.
Körülbelül 530-an jelentkeztek eddig az oltásra, az AstraZeneca vakcináját kapják.
Tanulmányozzák a Szputnyik V hatékonyságát a különböző mutációkkal szemben, és kísérleteznek azzal, hogy az első dózist az AstraZeneca, a másodikat a Szputnyik V védőoltásból adják be.
Egy amerikai kutatásban a Pfizer/BioNTech és a Moderna által fejlesztett, mRNS alapú vakcinák hatását vizsgálták.
Ekkorra lesz beoltva 2,5 millió ember.
Szeretnék jobban kivizsgálni a trombózisos eseteket.
Egy állami biológiai kutatóközpont fejlesztette, jelenleg várják a jóváhagyást, hogy embereken is elkezdhessék a tesztelést.
Az első mérés adataihoz képest több, mint három és félszer annyian szeretnék kérni a koronavírus elleni oltást.
Az AstraZeneca meg csak a beígért vakcináknak a 11 százalékát küldte el.
Ha igazunk van, közel 1500 plusz kórházi beteggel számolhatunk, mint amennyiről beszámolnak. Decemberben is kiderült hasonló, most nem válaszoltak a kérdésünkre.
Már a jövő héten kezdik az oltást.
Évtizedes távlatban szelíd, szezonális betegséggé alakulhat, mint az egyszerű megfázást okozó közeli rokonai. De addig még a vakcináció mellett is jobb, ha felkészítjük magunkat az újabb hullámokra.
Inkább várjon mindenki többet.