Példátlan teher hárul a magyar kórházakra, csak Bulgária mérhető hozzánk. Ha régiókat is nézünk, szinte ott tartunk, ahol Lombardia egy éve. Aggasztó a személyzet hiánya, a kormány pedig nem ismeri el a problémát.
Tombol a járvány, elterjedt a brit mutáns.
Új, jóval szigorúbb utazáskorlátozó törvényt nyújt be a kormány a brit parlament elé.
Egy egészségügyi hallgató olvasónk leírta, milyen most dolgozni a covid intenzíven. Egyelőre nem tudja, hogyan fogja mentálisan feldolgozni mindazt, amit látott.
Persze ha Brüsszel több vakcinát küldene, minden jobb lenne.
A miniszterelnök szerint csak akkor kezdődhet meg az újranyitás, ha már minden 65 év feletti, regisztrált embert beoltottak, hiszen ők közvetlen életveszélyben vannak.
Sosem haltak meg ennyien, óriási teher a kórházakon? Oké, de a kevés teszt miatt kevés az új fertőzött! Meg is van a cím.
Egyetlen nap alatt 597-tel nőtt a kórházban lévők száma.
Ezt állítja az amerikai Országos Allergia- és Fertőző Betegségek Intézete.
Egy kész engedélyt kellene csak átküldeniük. De inkább kétszer elküldtek egy levelet, hogy nem küldik.
Megteltek a környéki kórházak.
Az volt a terv, hogy kinyitnak az éttermek.
A szécsényi nő állapota hirtelen súlyosbodott.
Az intenzív osztályok sokszoros terhelés alatt vannak, a műtők leálltak, az ott lévő lélegeztetőgépeken is már Covid-betegek küzdenek az életükért. a vezényelhető egészségügyi dolgozók elfogytak, a kórházak önkénteseket keresnek a kórházi munka segítésére – írja az orvosi kamara.
"Most minden korábbinál nagyobb szükség van azokra az elkötelezett és tenni akaró segítőkre, akik orvosaink, ápolóink munkáját támogatják."