A kánikulával összefüggésbe hozott halálesetek száma szinte mindenhol látványosan nő.
Izsák és Soltszentimre közötti területen 50-80 hektáron égett az erdő. Az egyik leégett tanya romjai között egy holttestet is találtak.
Még a tengerparton is látszanak a füstfelhők, több ezer kempingezőt evakuáltak.
17 település 114 tűzoltója oltotta a tüzet, a lángok megfékezését négy traktor is segítette.
Az érintett területen hat lakott tanya van, ezekben nem tett kárt a tűz, de az épületekből négy embert kimenekítettek.
Hétfőn és kedden is tűz keletkezett a Szalajka-völgy közelében.
Hajnalra sikerült megfékezni a lángokat.
Jávorkút közelében komolyan küzdenek a tűzoltók az oltással.
Már nincs életveszélyes állapotban.
Jelenleg is vizsgálják az épület statikai állapotát.
Kómában tartják, a koponyasérülése súlyos, gerincműtét is vár rá.
31 tanút hallgattak ki eddig a rendőrök.
Csak júniusban 971 szabadtéri tűz keletkezett, ami tavaly júniushoz képest 9 százalékos emelkedést jelent.
Most kórházban van.
A Népszava bemutatta a pillanatot, amikor összeomlott a tetőszerkezet.