Nem akarták megszavazni az adóemelést, és ezt be is jelentették az Országgyűlés hivatalánál.
Mit jelent, hogy megszűnik az Egyenlő Bánásmód Hatóság? Az önállóságát vesztő EBH az eleve gyenge kezű ombudsman alá kerül, és lehet, hogy épp ez a cél. Vagy az elmúlt évek legkínosabb eljárásának kézben tartása.
A kormánypártiak arra hivatkozva nem hagyják, hogy információkat kapjanak az ellenzéki képviselők, hogy nem bírják a bizottság MSZP-s elnökét.
A kormánypártoknak nem tetszik a bizottság MSZP-s elnöke, ezért nem kérdezheti az ellenzék az országos tisztifőorvost és az egészségügyi államtitkárt.
A bizottság MSZP-s elnöke szerint a kormánypárttól „csak azt lehet hallani”, hogy az ellenzék nem támogatja a kormány járványügyi intézkedéseit, erre most – nem tudni, miért – a fideszesek hagyták ki a fontos ülést.
„Egy jogállamban ezzel nyilván lehetne jogi útra terelni az ügyet, de mi nem élünk jogállamban” – mondta erre a Jobbik elnök-frakcióvezetője.
A javaslatot ellenzéki parlamenti képviselők terjesztették be az Európai Unió Bíróságának ítélete után.
A Európai Patrióta Mozgalom tagjait vitte körbe az Országházban a vesztegetéssel gyanúsított fideszes képviselő.
A miniszterelnök napirend előtti felszólalásával indult a parlament őszi ülésszaka.
A hétpárti frakcióegyeztetésen felmerült a képviselők maszkviselésre kötelezése is a parlament üléstermében.
Vége van a nyárnak, kezdődik a parlamenti munka.
Megsértődtek.
1990. június 4-én Orbán Viktorék azért tiltakoztak, mert a kormány nem egyeztetett velük az egyperces felállásról. Harminc évvel később ők zárják ki az ellenzéket a megemlékezésből.
Vitáztak a Parlamentben Kósa Lajos és Novák Katalin törvényjavaslatáról, ami a testvérek között is eltörli az illetékfizetést. De az MSZP-s Szakács László szerint ennek a pátoszos vitának semmi értelme.
Jó megfigyelés Kövér Lászlótól, aki 2010 óta a Parlament ura.