Az év legcsodásabb természetfotói

Magyar díjazott is volt a National Geographic 2016-os természetfotós pályázatán, Kudich Zsolt egy nagyon szép pillanatot kapott el Nagykócsagosok című képén.

De lássuk a többi díjazott képet is!
Egy varjú úgy döntött, elüldözi az általa ellenőrzött területen pihenő baglyot. A fotó Szingapúrban készült.

India délnyugati részén, Maharasztra állam egyik őserdejében készült ez a kép, címe: „Berángatlak az erdő mélyére!”

A kép címe: Büszke mama, és egy Cichla ocellarist ábrázol. Ezt a délamerikai halfajtát azért hozták be Floridába, hogy egy másik invazív hal szaporodását kordában tudják tartani.

Ez a kép nyerte a fődíjat, ami érthető, hiszen rengeteg dolog történik a képen. Delfin, madár és fóka zabálja a dél-afrikai partoknál vonuló szardíniát. A fénykép készítője jelezte, a túlhalászat és az éghajlatváltozás miatt most már teljesen kiszámíthatatlan, mikor vonulnak a szardíniarajok.

Medúzát lakmározó teknősök, ilyet sem látni gyakran. A jelenetet Ausztráliában kapta el a fotós.

Madrid mellett fényképezte le ezt a két, másszínű Empusa Pennata nevű rovart.

A szomorú medve Alaszkában, Barter szigeten üldögél, és furcsállja, hogy az ilyenkor szokásossal ellentétben nincs hó.

Ez a jegesmedve pedig már nem is szomorú, hanem egyenesen halott. A Spitzbergák északi részén halt meg, a fogak állapota alapján éhezés miatt.

Tűzvész a mallorcai tengerparton.

Panama fölött látjuk a Csendes-Óceán és a szárazföld találkozását. Egy villám világítja meg az éppen kiterjedőben lévő viharfelőt.

A fotós dél-Indiában túrázott, éjszakára beállította fényképezőgépén, hogy csináljon 999 darab 15 másodpercre exponált képet. Szerencséje volt, elkapott egy igen ritka zöld meteort.

Ez egy sólepárló, éppen a Facebook kaliforniai központja közelében. Más-más mikroorganizmusok élnek különböző mértékben sós vízben, ez magyarázza a színeket.

Ez a kép egy szemceruza kozmetikai csillámporát mutatja nagyon-nagyon közelről, és azt üzeni vele, hogy minden egyes szemfestéssel több ezer milliárd műanyagszemcsét juttatunk vissz a természetbe.

Egy katonai bázist látunk, Grönland keleti részén, ahol a II. Világháború után mindent otthagytak rohadni, rozsdásodni.

Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.