Irán továbbra is állítja, a szombati izraeli támadás miatt lezárták a Hormuzi-szorost, amit az Egyesült Államok továbbra is tagad.
Az amerikai elnök kedden a G7-csúcson azt mondta, Benjamin Netanjahunak „felelősebben kellene viselkednie Libanonnal kapcsolatban”.
Közben a felek egy tűzszüneti javaslatról tárgyalnak, Marco Rubio külügyminiszter szerint az Egyesült Államok péntekig várt választ Teherántól.
Irán ezt tagadta, és az emirátusok olajkikötőjét támadta.
Egyelőre április 22-ig.
„A titkosszolgálatunk már felvette a kapcsolatot az Önök titkosszolgálatával és meg fogunk osztani Önökkel minden olyan információt, amit a vizsgálatunk során begyűjtöttünk."
Irán a saját feltételeihez kötné a háború lezárását.
Donald Trump korábban arról beszélt, hogy Irán alkut akar.
Az amerikai álláspont az elmúlt napokban többször is változott. Trump vasárnap még azt mondta, hogy Irán tárgyalni akar, és ő is kész beszélni velük.
A békés célú atomprogramját viszont folytatná, és nem szerelné le a nukleáris létesítményeit.
A különmegbízott nem használná az elnökkel kapcsolatban a frusztrált szót, de azért Trumpnak vannak kérdései.
Az esemény közben az iráni média arról számolt be, hogy ideiglenesen lezárták a Hormuzi-szoros egy részét, ahol a globális olajszállítás mintegy ötöde halad át.
Veszélyesen közel repült az Abraham Lincoln repülőgép-hordozóhoz.
Irán külügyminisztere válaszul közölte, hogy a fegyveres erők „ujjaikat a ravaszon tartva” készen állnak az azonnali és erőteljes válaszra bármilyen támadás esetén.
Irán jogtalannak tartja a szankciók visszaállítását.