Meghallgatta az Európai Parlament az egészségügyért és állatjólétért felelős biztosjelöltet. Várhelyit elsősorban nőjogi és LMBTQ-kérdésekkel, valamint a magyar kormány vakcinabeszerzéseivel támadták. Felkészülten érkezett, de egyelőre ez kevésnek bizonyult.
Pedig a cikk miatt a lap is bocsánatot kért.
Mindez azért meglepő, mert egy abortuszellenes programmal induló jelölt felesége, a férje hivatali ideje alatt pedig jelentősen romlottak a nők reprodukciós jogai.
A Demokrata viszont elnézést kért az írásért, amit el is tüntetett.
A beteg fantáziájú szerző, Ungváry Zsolt korábban arról értekezett, hogy áttérhetnénk a kínai ábécére, mert a latin betűk nem illenek a magyarsághoz. Most elképzeli, hogy bulizott volna Trump és Orbán, ha Donáth pártja nem akadályozza meg az olimpiarendezést.
„Miattunk nyertek választást, most meg azokkal együtt szavaznak, akik korábban rendőröket küldtek ránk.”
A környező államok arra számítanak, hogy beindul az abortuszturizmus.
A konzervatívabb kormánypárti képviselők inkább az ellenzékkel szavaztak.
Egy új javaslat szerint a terhesség első 12 hetében dekriminalizálnák az abortuszt.
Akár 20 év börtönnel büntetnék a 22. hét után elvégzett abortuszt.
Abortuszellenes orvosok és aktivisták évek óta próbálják korlátozni a tabletták hatóanyagához való hozzáférést, de egyelőre még nem sikerült bizonyítaniuk, hogy kárt szenvedtek volna tőle.
Ötven év után. Eközben a kelet-európai országok aggódva figyelik, náluk vajon mikor jön a lengyelekéhez hasonló abortusztilalom.
Ha a kormányzó is aláírja a jogszabályt, a terhesség tizenötödik hetéig legális lesz az abortusz az államban.
Külön kitértek a magyar kormány szívhangrendeletére.
Kettőtől öt évig terjedő börtönnel. Az állam főügyésze szerint ez a bírósági döntés Arizona szégyenfoltja.