Az ukrán elnök Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével és Antonio Costával, az Európai Tanács elnökével az oldalán tartott rövid sajtótájékoztatót Brüsszelben.
Megkérdezték az Európai Tanács elnökétől, hogy Brüsszel miért támaszt folyamatosan új feltételeket.
A döntés válasz a gázai flottilla aktivistáival szembeni, nagy nemzetközi felháborodást kiváltó, megalázó bánásmódra.
A felvételből akkora botrány lett, hogy Benjamin Netanjahunak is el kellett ítélnie a látottakat.
A tárgyaláson egy uniós diplomata szerint Magyar hozta elő a kárpátaljai magyar kisebbség kérdését.
António Costa azt írta, várja már a Magyarral közös munkát.
A leendő kormányfő szerint az Európai Unió nem támaszt olyan feltételeket, amelyek ellentétesek lennének hazánk érdekeivel.
Orbán imádkozik is, mások a demokráciát féltik az erőszaktól.
A 20. szankciós csomag is simán átment.
A Tanács szabályai szerint Orbánt az ülésen egy másik tagállami vezető, minden bizonnyal Robert Fico szlovák miniszterelnök képviseli majd.
A fontos Orbán-szövetségesnek tartott Giorgia Meloni és Robert Fico is gratulált Magyar Péternek.
„Ez az egyik oka annak, hogy csak akkor szólalok fel, amikor feltétlenül szükséges, és csak annyit mondok, amennyi szükséges” – mondta a lengyel miniszterelnök.
António Costa szerint „minden vezetőnek tartania kell a szavát, és senki sem zsarolhatja az Európai Tanácsot, senki sem zsarolhatja az Európai Unió intézményeit”.
„Ha lesz tengerünk és hajónk, majd megfontoljuk” – mondta a miniszterelnök a brüsszeli uniós csúcs után.
A misszióban Magyarország és Szlovákia által delegált szakértők is részt vennének.