A részletekről a következő hetekben fognak tárgyalni.
Az iráni külügy szóvivője szerint Washington újabb követelései miatt még nincs végleges egyezség.
A poszt utolsó mondatában az amerikai elnök azt ígéri, hogy hamarosan a békeszerződés aláírásának helyét és idejét is közölni fogják.
A veszélyhelyzetet 2020. és 2022. között a koronavírus-járvány, majd 2022-től az orosz-ukrán háború miatt rendelte el az Orbán-kormány.
Nem volt jó magyarnak lenni olyan háborús helyzetben, ahol az összes többi nemzetiséget éppen próbálták kiirtani – emlékszik Terék Anna, akinek új könyve 1920 és 2020 között követ egy családot. Száz év Délvidék.
„Próbálkozom, békei időkben, háborús tempóban!” – reagált Orbán.
Maszúd Pezeskján azt mondta, nem áll szándékukban megszállni a szomszédos országokat.
„A háború árát nem a döntéshozók fizetik meg, hanem például azok a gyerekek, akik már négy éve hiába várják haza az apjukat” – ilyen mondatokat hallhattak kicsik és nagyok vasárnap a templomban.
Több mint fél óráig tartott a négyszemközti megbeszélés.
Mármint a békekötés után. Hogy az oroszok mit fognak szólni ehhez, azt még nem tudni.
Emberi és polgári jogok, a lakosság jóléte, az erőszak elkerülése – ezeket tartja fontosnak a pápa a venezuelai elnök amerikai elrablása után kialakult helyzetben.
Putyinnal ellentétben az ukrán elnök a békébe vetett hitről beszélt újévi beszédében.
Putyin azt hangoztatta, hogy Oroszország el fogja érni kitűzött céljait, és csak előre fog haladni.
A magyar külügyminiszter beszédet mondott New Yorkban, melyben nem felejtett el a legnagyobb tisztelettel adózni az Egyesült Államok elnökének.
Orbán Viktor több alkalommal kijelentette, hogy az oroszok már megnyerték a háborút. Valóban legyőzték Ukrajnát, Putyin elérte a céljait? És mi lehetett a moszkvai utazás valódi célja? Rácz András a Helyzet: van!-ban.