Rogán minisztériuma 379 milliót adott, a többit az NKA-tól és a Bethlen Gábor Alapkezelőtől kapták.
Valódi állatmentők alig nyertek - a Bethlen Gábor Alap azonban már nem titkolhatja tovább, hogy osztották el az illegális kampányfinanszírozásra használt pénzeket.
„Nem vagyok köteles válaszolni” – mondta az egyesület elnöke és egyben egyetlen tagja, amikor a pénz sorsáról érdeklődtek.
Az Élő Belváros Polgári Egyesülethez százmilliós nagyságrendben árad a közpénz, egy tüchtig kis fideszes kampánykiadványra is futotta belőle.
A Fidesz kedvenc álciviljei nem ússzák meg ennyivel.
A honlapjukat csak hétfőn hozták létre, a Bethlen Gábor Alaptól viszont már kaptak 300 millió forint támogatást.
A Székelyföldről Budapestre költöző Osonó Színházműhely karizmatikus vezetője az érintettek szerint rendszeresen visszaélt hatalmi pozíciójával, és intim kapcsolatot próbált kialakítani kamaszokkal. Fazakas Misi tagadja, hogy szexuális visszaéléseket követett el.
A határon túli magyar szervezeteknek szánt összegből a fociklubok kaptak a legtöbbet.
Az egyházak kapnak még 16,5 milliárdot, a MÁV majdnem 38 milliárdot, Varga Mihály távozó pénzügyminiszter szülővárosának, Karcagnak is jutott 5 milliárd.
A szlovák szülők között elterjedt a híre, hogy a magyar óvodákba vagy osztályokba járó gyerekek a magyar államtól kapnak pénzt.
A legtöbb pénzt most sem nyílt pályázatokon, hanem egyedi döntésekkel osztották ki.
8,2 milliárd forintot.
Tavaly jöttek létre, egyelőre Wikipédia-cikkeket kopiznak.
A szlovákiai református egyházhoz és a magyar kormánnyal szimpatizáló médiába is öntötte a pénzt a magyar állam.
Olyan „civil szervezetekről” van szó, amelyek érdekes módon leginkább az önkormányzati választások kampányidőszakaiban tevékenykednek.