Péntek óta bevándorlók ezrei hagyták el Magyarországot Hegyeshalomnál. Az osztrák oldalon nagy erőkkel készülnek a fogadásukra, a magyar oldalon viszont csak pár önkéntes irányítja őket. Az osztrák fogadóállomás sem ötcsillagos hotel, de már az felvidítja az embereket, hogy átjutottak a határon.
Az ikonikus reptéren 3000-4000 főt kellene elszállásolni, ezzel Európa egyik legnagyobb befogadóállomása lenne,
Eltűnt a rendőrsorfal, teljes a káosz, A migránsok benn felkapaszkodtak az első vonatra, pedig az csak Lökösházára megy.
Egy felújított bérházban béreltek lakást.
A magyar miniszterelnök már tudja, hogy mit akarnak kezdeni a bevándorlókkal az európai polgárok.
Továbbra sem tudni, hogy a magyar államnak mi a terve a helyzettel.
- írja Nils Muiznieks, az Európa Tanács emberi jogi biztosa. Szerinte politikai válság van Európában, új, közös menekültügyi rendszert kellene építeni.
Több mint 4000 embert hoztak a hajók a pireuszi kikötőbe. A görög kormány azt mondja, képtelen ellátni őket.
Túl sok a bevándorló.
Több órán át állt a vonatforgalom Franciaország és Nagy-Britannia között. Egy szerelvény órákra a sötét alagútban rekedt, az utasoknak azt mondták, maradjanak csöndben, és figyeljék a zajokat.
És csak annyi jegyet vehet, ahány papírja van. Ezt rendelte el a MÁV, ami újra megindította az utasforgalmat a Keleti pályaudvaron.
Megnyitották az első befogadóállomást, ahol csak nyugat-balkáni menedékkérőket helyeznek el. A bajor kormány minisztere szerint az uniós menekültügyi rendszer „nem működik”, „Magyarország éppen ezt mutatja be”.
Annette Groth azt szeretné elérni, hogy Németország küldjön különvonatokat Budapestre, amikkel a továbbutazásra váró szír menekültek eljuthatnak a célországukba.
Nem adnának többé szállást és ételt azoknak, akik nem kapták meg a menekültstátuszt, de nem is akarnak hazamenni.