"Most mirajtunk a sor!" címen hirdették meg a tüntetést a Kossuth térre.
Totális háború indult a józan ész ellen: simán lehet még Németh Szilárdot is überelni.
Csapás a múltból: az emberi erőforrások minisztere még 2010-ben védte meg a civil szervezeteket. De még hogy!
A Helsinki, a TASZ és a Greenpeace is fel van háborodva.
A Fidesz alalnöke végre kifejtette, milyen logika alapján sorol valakit az álcivilek közé. Ez alapján aki a kormányt támadja, a magyar embereket támadja.
10/10
Kattints a civilekért! - mondja a lájkvadászat, sőt lájkkurvaság legsötétebb bugyraiba merült MSZP a Facebookon.
Bizottsági jelentésben ismerték el a civil szervezetek jogvédő munkáját. Igaz, akkor a Gyurcsány-kormány jogsértéseiről volt szó.
Már 2015 májusában kiadta Orbán Viktor a minisztereinek, hogy meg kell vizsgálni a bevezetését.
Szép lassan csepegtetik az információkat arról, hogyan fogják „eltakarítani innen” azokat, akik támadják a kormány álláspontját.
Szerinte ezek a szervezetek párhuzamos világot hoznak létre, és befolyásolják a politikát.
A Fidesz-alelnök szerint erről szólt már a parlamenti választás, a nemzeti konzultáció, sőt a kvótanépszavazás is.
A Társaság a Szabadságjogokért közölte, nem tudják pontosan, mit tervez a kormány a civilek ellen, de nem ijedtek meg.
"Eljött a nemzetközi lehetősége" annak, hogy a kormány nekimenjen a civil szervezeteknek. A Fidesz alelnöke nem finomkodott.
Már megjelent a törvényjavaslat címe, ami bevezetné a civil vagyonnyilatkozatokat. Orbán ellenséges erőknek tekinti a civil szervezeteket, nekik is megy idén.