A békét, mi mást?
Először Putyin és Zelenszkij, majd a saját alelnöke és Trump nevét cserélte fel, és ezek után hiába válaszolgatott magabiztosan a várva várt sajtótájékoztatóján. Biden szerint neki van a legnagyobb esélye nyerni, de Kamala Harris is jó elnök lenne.
Kevéssel azután, hogy visszalépésre szólították fel Bident, a legbefolyásosabb amerikai lap most amellett állt ki, hogy a republikánus jelölt sem az alkotmányt, sem az amerikai népet nem tiszteli.
Igaz, nem is biztos, hogy nagyon megérte volna.
A Bloomberg szerint Orbán floridai útja felerősíti azokat az aggodalmakat, hogy ő közvetít Trump és Putyin között.
A csökkentett hírszerzési információcserén túl várhatóan az amerikai támogatást és együttműködést is csökkentenék a jövőben.
Az amerikai elnök szerint azok, akik a pártelitből azzal kritizálják, hogy nem kellene újraindulnia, jelöltessék magukat vele szemben a konvención.
„Én ismerem az oroszokat. Ők mások, mint mi. Más a történelmük, más a kultúrájuk, más az ösztönük és a hozzáállásuk. Másképp értelmezik a szabadságot és másképp a nemzeti szuverenitást” – mondta Orbán Viktor a Bildnek.
A legegyszerűbb az lenne a demokraták számára, ha Joe Biden maga jelentené be visszalépését, de ha erre nem hajlandó, még mindig van mozgásterük.
A kiszivárgott felvételen az exelnök Kamala Harrist is alázza, mindezt pár órával azután, hogy kampánycsapata és szövetségesei lejárató kampányt indítottak az alelnök ellen.
A republikánusok rárepültek Biden korára, a demokraták kétségbe vannak esve. Így fordulnak rá a pénteki interjúra, ami úgy Biden, mint a demokraták szempontjából szó szerint létkérdés.
Így leghamarabb szeptemberben ítélhetik el Stormy Daniels pornószínésznő lefizetése miatt.
Területi kérdésekről is szó van nemzetbiztonsági szakértők szerint.
Az elnök szerint nem volt okos döntés körbeutazni a világot.
Új parancsnokságot hoznának létre a németországi Wiesbadenben, ami az ukrán erők katonai segélyezését és kiképzését koordinálná.