Stumpf István február elsejétől kormánybiztosként látja el a felsőoktatási modellváltással és az új fenntartói modell működésével kapcsolatos kormányzati feladatok koordinációját.
Péterffy Attila arra kéri a PTE szenátusát, hogy ne támogassák pénteki ülésükön a modellváltásról szóló felvetést.
Gulyás szerint maradna, viszont a rektor úgy tudja, Kásler és Orbán megbeszélésén ennek az ellenkezője hangzott el.
A DEHÖK szenátusba delegált tagjai megszavazzák, hogy a szenátus támogassa az egyetem modellváltását.
A pécsi, a szegedi és a debreceni tudományegyetemek vezetése igyekszik lehetőségként beállítani az alapítványi modellváltást. A kormánytól várnának garanciát az egyetemi autonómia megmaradására, pedig a kormány épp olyan testületek kezébe készül adni az intézmények irányítását, amiket ezek az ígéretek egyáltalán nem kötnek.
Tavaly novemberben kezdtek rombolni a szobákban, miután Orbán Viktor bejelentette az új járványügyi intézkedéseket, köztük a kollégiumok bezárását.
A kormánybiztos arra a pénzre gondolt, amit az állam az újonnan létrehozott agrár magánegyetemre önt. Ő is tagja lett a Csányi Sándor vezette kuratóriumnak - úgy tűnik, vége a konfliktusuknak, kedden már közösen nyilatkoztak.
De kapnak az egész Európára kiterjedő csereprogram helyett egy saját, brit programot.
Rendkívüli helyzetet szülhet valamilyen közbiztonsági ok is.
Navracsics Tibor lehet majd az ő kuratóriumuk elnöke.
Például ne kelljen kiköltözni a kollégiumokból.
Szerinte az egyetem már nem tud visszatérni Magyarországra, mert az érvényben lévő törvények nem felelnek meg az akadémiai szabadság követelményeinek.
Mindegyikük egy külön biztonsági kockázat.
Magyar egyetemek szenátusaitól hiába vártak eddig ilyesmire.
Nagyjából két és fél óra alatt, sok ezer tüntető érintésével, euforikus hangulat közepette jutott el az SZFE chartája az egyetem épületétől az Országházig.