Sok fogyasztó komepnzációt is kap.
Mert nagyon súlyos a járványhelyzet ott, és alacsony az átoltottság. A kormány nem tervezi a maszkviselés szigorítását sem.
Az Eurostat pénteken kiadott előzetes adatai szerint éves összevetésben 3,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az eurózónában.
A magas energiaárak miatt.
Az éves magyar GDP-nek megfelelő pénzt ráköltenek a kazah olajmezőre, ehhez képest még mindig csak néhány hordónyi olajat szívtak elő belőle. Amióta bezuhant az olajár, még egyértelműbb, hogy soha nem fog megtérülni a világ legnagyobb olajipari beruházása, mégse tehetnek mást, mint hogy folytassák. Egy példatörténetben az olajipar csődje.