energiaárak

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár fideszes polgármestere a Facebookon mutatta be, hogy küldik padlóra az önkormányzatot az elszabadult energiaárak

Rezsiemelés számokban. A polgármester azt írja, a helyi stadiont az új árak mellett nem tudják fenntartani.

erdelyip
gazdaság

Csődközelben Eger, Mirkóczki Ádám polgármester több intézmény kapuját is bezárná

Válságkezelő javaslatcsomagot állított össze az egri városvezetés.

Herczeg Márk
vidék

Rezsitámogatási alapot hoz létre a norvég kormány

Így védik a norvég háztartásokat és cégeket az emelkedő áramköltségekkel szemben.

Benics Márk
külföld

Tömegével zárhatnak be a brit kocsmák az egekbe szökő energiaárak miatt

„Egyetlen nap alatt három törzsvendégünket láttam, akik a csapvizet választották az ebédjük mellé egy korsó sör helyett” - ábrázolta a tragikus helyzetet az egyik tulaj.

Kaufmann Balázs
külföld

Bezárt a balatonboglári uszoda a megugró energiaárak miatt

A sportcsarnok is bezár, de csak a fűtési szezonra.

Mészáros Juli
gazdaság

Hétfő éjfélig lehet bediktálni a mérőóra-állást

Az első becslések szerint az új rezsirendszerben a háztartások alig 20-30 százaléka marad majd az átlagfogyasztás szintjei alatt.

Rényi Pál Dániel
PÉNZ

Nagy-Britannia arra készül, hogy hosszabb áramszünetek lehetnek télen

A brit kormány terveit ismerők szerint a legújabb „észszerű legrosszabb forgatókönyv” szerint Nagy-Britanniának a csúcsigény akár hatodát kitevő villamosenergia-kapacitás-hiánnyal kell szembenéznie, még akkor is, ha a vészhelyzeti szénerőműveket beindították.

Herczeg Márk
energia

Csak a mielőbbi EU-megállapodással tudná megfogni a forintot a kormány

Elemzők szerint több nemzetközi folyamat is hozzájárul ahhoz, hogy a forint árfolyama mélypontról mélypontra zuhan, de a kormány nem háríthatja teljesen a külföldre a felelősséget. Tenni pedig már csak egy dolgot tehet.

Csurgó Dénes
gazdaság

A spanyol és a portugál kormány árplafont vezetett be az áram előállításához használt földgázra

Így a fogyasztók 15-20 százalékkal fizetnek majd kevesebbet az áramért.

Kiss Imola
külföld

Júniustól 9 euró a minden tömegközlekedési eszközre érvényes bérlet Németországban

Az energiaárak növekedése miatt és az orosz energiaimporttól való függőség csökkentése érdekében vezették be, a kritikusok szerint túlterheli majd a tömegközlekedést.

Szász Zsófi
külföld

Dráma: Németország kifogyhat a sörösüvegekből

A Német Sörgyártók Szövetsége azt javasolja, hogy az üvegpalackokat a lehető leggyorsabban juttassák vissza a kiskereskedőknek, és a fogyasztók ne „halmozzák fel az üreseket a pincében”.

Herczeg Márk
élelmiszer

Az energia drágulása miatt újabb támogatási csomagról állapodtak meg a német kormánypártok

Például az EU-s szabályoknak megfelelő legalacsonyabb szintre csökkentik az üzemanyagok árára rakodó adóterheket, és három hónapig 9 euróba kerül a havi bérlet a közösségi közlekedésben.

Herczeg Márk
energia

Tüntetések robbantak ki Kazahsztánban, miután a kormány feloldotta a cseppfolyósított gáz árplafonját

Megnőtt a benzin népszerű alternatívájaként használt termék ára, több ezren vonultak utcára, pedig a nyilvános tüntetések ritkák, egyben tilosak.

Herczeg Márk
energia

Székesfehérvár fideszes polgármestere levélben kéri a kormányt, hogy legyen önkormányzati rezsicsökkentés

Cser-Palkovics András azt kéri, tegyék lehetővé a közüzemi szolgáltatóknak, hogy rögzített áron, azaz az egyetemes szolgáltatás keretében kapjanak áramot és gázt.

Herczeg Márk
POLITIKA

Kaposvár, Békéscsaba és Berettyóújfalu önkormányzata sem tudott áramot venni a jövő évre, annyira elszálltak az energiaárak

Egyelőre sikertelenek voltak a közbeszerzési kiírások.

Kiss Imola
belföld