Ahhoz képest, hogy mennyi indulattal álltak neki a vitának, elég ködös megállapodásba mentek bele a brüsszeli csúcson a miniszterelnökök. Akarnak EU-n kívüli és belüli menekülttáborokat is, és addig sem lesz kötelező kvóta.
Semmiről sem lehet megegyezni, amíg nem kap garanciát, hogy elviszik a menekülteket Olaszországból. Úgyhogy olyan fontos ügyekben sem dönthettek egyelőre a tagállamok vezetői, mint hogy mit kezdjenek Trump legújabb fenyegetésével.
A brüsszeli fenyegetés egy még borzalmasabb arcát leplezte le a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter.
Az eddigi orvosi vizsgálatok szerint sérülhettek a briteknek kémkedő orosz ezredesnek és a lányának a mentális képességei.
Orbán is ott van az EU-csúcson, amin a migrációs témákat már meg is beszélték. De a tanácsi következtetésekben nyoma sincs az ún. Soros-tervnek. Miről beszél a kormány?
A hétvégi EU-csúcs talán új lendületet adhat a tárgyalásoknak.
Meglepetéssel figyeli "a neurotikus európai reakciókat" Trump vízumbefagyasztása miatt.
A miniszterelnök a máltai EU-csúcstalálkozóra ment.
De közben a vízummentesség felfüggesztésének lehetőségére hoznának egy új szabályt.
Arról volt szó, hogy minden kitoloncolt szír menekült után a törökök küldtek volna egy másik szír menekültet. Nem lett alku Brüsszelben az éjjel.
Vagy úgy általában bármi. Azért ahhoz eleget bólogattak együtt az EU vezetői, hogy azt már-már sikerként lehessen kommunikálni. Mondom, hogy minden csak percepció!
A miniszterelnök még a norvég-magyart is kihagyja, hogy lerendezhesse Afrikát.
Orbán szerint ez csak félsikert, mert le kellett volna zárni a török-görög határt is. A magyar horvát határzárról ma délután születhet döntés.
Ez visszalépésnek tűnik, hiszen korábban arról volt szó, hogy csak mi tartatjuk be ezeket.
Nagyon rossz hangulatú volt a csütörtöki brüsszeli csúcs. A görögökkel nem egyeztek meg, kötelező menekültkvóta nem lesz, az igényeivel jelentkező brit miniszterelnökkel nem foglalkoztak. A magyar kormányfő viszont elérte azt, amiért jött.