Orbán Viktor a 2010-es kormányváltás után még arról beszélt, hogy reális esetben 2020-ra lehet magyar euró, most viszont már nem szorgalmazza a bevezetést.
Az Mfor.hu úgy értékeli, hogy a pénzügyminiszter erős üzenetet küldött Matolcsy Györgynek, aki a napokban kártékony és megszüntetendő eszköznek nevezte a közös európai pénzt.