Quo vadis, Európai Unió? :-(
Az EP képviselői helyeinek akár tíz százalékát is oroszbarát pártok viszik. Igen, a Jobbik is idetartozik.
Ezzel előznék meg a készülő terrorcselekményeket. Már 4 éve vitatkoztak erről, a párizsi terrortámadások után azonban gyorsan megszületett a megállapodás.
Fel is sorolt néhány ügyet az európai igazságügyi biztos.
Manfred Weber, a Néppárt frakcióvezetője elfogadhatatlannak nevezte, ha valaki egyenlőséget tesz a terroristák és a menekültek közé.
A legnagyobb újságírói kérdésre keresik a választ: „HOL A PÉNZ?!”
Szinte az egész Európai Néppárt nemet nyomott.
A kérdés csak az, melyik uniós tagállam lesz olyan kemény az USA-val szemben, hogy menekültként befogadja.
Végre egy EP-kezdeményezés, amit őszintén tud támogatni a kormánypárt.
A gyanú szerint a jobbikos képviselő az oroszoknak kémkedett az EU ellen.
A szocialista EP-képviselő 60. alkalommal kongatja a harangokat.
Magyarországtól is átvállalnának 54 ezer embert, de mi ugye nem fogadjuk el a kvótarendszert.
„A helyzet robbanásveszélyes, és inkább órákon, mint napokon belül kell megoldani. Még több áldozatra, és talán erőszakra is számítani kell, ha Európa nem cselekszik azonnal. A csöndes diplomácia ebben a helyzetben nyilvánvalóan nem elegendő” – közölték.
Kiderül belőle többek közt, hogy Európa saját érdekei helyett a migránsok ún. "emberi jogait és méltóságát" védelmezi.