Energiahatékonysági áttörést remélnek a fejlesztéstől az amerikai kutatók.
Az őslakos tüntetők 250 olyan fát akarnak megvédeni, ami számukra hatalmas kulturális jelentőséggel bír, de az állam csak 15 fa védettségét ismerte el.
Az idén indult hangtárban sok száz erdő zörejeibe lehet belehallgatni, és a magyar erdők is szép számmal felbukkannak a térképen.
A lebonyolítást is ki kell fizetni.
Több ágat is levágtak teljesen értelmetlenül.
Sioned Jones elmondása szerint a biodiverzitást akarta védeni, de így is bíróság elé került.
A polgármester szerint vélhetően azért, hogy megnőve ne zavarják majd a kilátást.
Felkerült a veszélyeztetett fajok listájára.
Nyáron megjelent egy tanulmány arról, hogy erdősíthetnénk 900 millió hektárnyi földterületet, ezzel megköthetnénk az ipari forradalom óta ember által kibocsátott szén-dioxid kétharmadát. Bár fölösleges ettől várni a megváltást, azért az okos faültetés- és gondozás mindig hasznos tett.
Egy nap alatt 350 millió facsemetét ültettek el a kormány szerint.
Építkezések idejére favédelmi zóna, mi?
Egy egész picit más a hozzáállás a dologhoz, mint Magyarországon.
1,7 milliárd hektárnyi földterület van a bolygón, ahol jelenleg gond nélkül lehetne fákat telepíteni. És kutatók szerint óriási potenciál van ebben.
Bácskai János korábbi kampányvideójában a természet elkötelezett védelmezőjeként ajánlja magát, most, hogy kivágtak egy csomó fát a kerületében, tehetetlenül tárja szét a kezét, és a fanyű jegyzőjére mutogat.
A rekonstrukcióhoz 300-400 éves fák kellenének, ezekből viszont kevés van.