Az elmúlt száz év diktátorai Lenintől a türkménbasiig ontották magukból a könyveket, és bár százmillióknak kellett azokat bújniuk, van bennük egy közös: mind olvashatatlanul rossz. A pokoli könyvtár a vérben szügyig gázolva, mégis szórakoztatóan szedi szét a tömeggyilkosok műveit.
Az egykori amerikai külügyminiszter gyerekként a nácik és a kommunisták elől is menekülhetett családjával. Most könyvet írt, mert aggasztja, amit a világban tapasztal.
A polgári, demokratikus, konzervatív kormánypárt és a toloncmédiája ezzel harsogja tele a világot.
„Hazugságon alapuló nyílt antiszemita propaganda = fasizmus” – írta a Modern Magyarország Mozgalom elnöke a legújabb kormányzati plakátkampányról.
Konrád György írta ezt a miniszterelnöknek címzett nyílt levelében.
Az olasz mester 21 éve szedte össze, hogy mi teszi napjaink fasizmusát. Pontjainak jelentős részét mintha a mostani magyar helyzetről írta volna.
Őrület.
Újabb imádkozó jött ki rendreutasítani a tényleg nagy zajt csapó tüntetőket. Ő amúgy nem állítja, hogy Orbán Viktor mindent jól csinálna.