Tízből hét magyar fiatal az anyjával él, mert egyszerűen nincs pénze kifizetni a lakbért. A 15-29 évesek nagy része arról álmodozik, hogy külföldre megy, hiszen már Londonban is több pénz maradna a zsebében, mint itthon.
Egyre több kutató állítja, hogy nincs értelme 18 éves korban meghúzni a tinédzserkor végét: a fiatalok egyszerűen nem úgy élnek már, mint amikor ez a fogalom létrejött. Igaz, ez sokszor nem is rajtuk múlik.
Mindig cseten írnak a házigazdának, ha megérkeztek az ajtó elé, teljesen elszoktak a csengőtől.
Egy- és kétszobás ingatlanjaikat is mással takaríttatják.
A rossz idő ellenére máris üldögélnek kint néhányan.
Korlátlan szabadságot követelnek .
Már alig lopkodnak a boltokban a 14-15 évesek, lehet, hogy túlságosan leköti őket az internet.
Kutatás: a fiatalok 69,5 százaléka aggódik a jövőjéért.
A Magyar ifjúság 2016 kutatás szerint a magyar fiatalok nem akarnak vállalkozni és elköteleződni sem.
Hogy képzelik, hogy nincsen pénzük? Nem sül le a pofájukról a bőr, hogy nem tudnak kifizetni egy albérletet? Hát ezt biztos, hogy nem tőlem látták!
Itthon háromszor annyian elégedetlenek az életükkel, mint ahányan a bolgár vagy a lengyel fiatalok között.
57-et. Ezzel pedig felülteljesíti az elvárásokat a Gyere haza, fiatal! program.
A részeg fiatalok miatt. Eddig és ne tovább! A MÁV szerint viszont csak legvégső esetben szabad a menetrendi eszközökhöz nyúlni.
A 18 és 34 év közötti korosztály kétharmada nem tud, vagy nem akar elköltözni családjától. Itthon is terjed Mama Hotel.