Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába – mondta a leendő magyar miniszterelnök a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon.
Egy filmfesztivál vendége lesz, ahol bemutatják a felemelkedéséről szóló Tavaszi szelet.
Enyedi Ildikó új filmje és a cannes-i Arany Pálma idei nyertese mellett először itt lesz látható a Pogány Induló – Vajon mit mondana anya sorozat első két része.
Magánbefektetéseket várnak a szervezők, a zsűrit Enyedi Ildikó vezeti.
Szimler Bálint első nagyjátékfilmjében egy Berlinből hazaköltözött tízéves fiú egy átlagos magyar iskola mindennapjaiban, a házmester-kultúrában megragadt intézményi rendszerben találja magát.
Szerdától péntekig tart az első ELTE Szemle, amin az elmúlt évek legjobb hallgatói rövidfilmjeit lehet megnézni. Ajánlunk is néhányat a felhozatalból.
Reisz Gábor filmje nyerte Chicagóban a nemzetközi nagyjátékfilmek szekciójában a legjobb filmnek járó, „Gold Hugo” elnevezésű fődíjat.
Fődi Kitti filmjét, az Elkezdődik a következő 24 órát decemberben vetítik le Svédországban.
A plakáton egy 1982-es film színésznője szerepel, amikor még nem is volt kötelező a fejkendő.
„Lehet a művészet politikamentes, lehet a film politikamentes az agresszió politikája idején, amikor totális háború van?”
A hétvégi Cinemira TEEN filmfesztiválon, a Corvinban mutatják be a többszörösen díjazott Olga című filmet, és a jegybevételeket a 20 év alatti ukrán menekültek megsegítésére ajánlják fel a szervezők.
Premier előtti vetítések és a legjobb hazai és nemzetközi ifjúsági rövidfilmek a fesztivál műsorán.
Néhány héttel ezelőtt készített egy videót, amelyben bírálta a fejkendő viselésére kötelező törvényt.
Nem bánták a biztonságiak sem.
Így akarják a filmekhez megfelelő hangulatba hozni a nézőket.