Olaszországban 12 városra adtak ki vörös riasztást, a britek is izzadnak. És még csak június van.
Zivatarból is egyre kevesebb jön, az UV-sugárzásra pedig érdemes figyelni.
A japánoknak van már szavuk a 25, a 30 és a 35 foknál melegebb napokra is.
Megint jön a meleg, de a hét végén már lehetnek zivatarok.
A miniszterelnök újabb tüzekre számít. Már hét ember halt meg.
A rendkívül száraz levegőnek köszönhetően legalább az éjszakák nem lesznek annyira forrók.
Nem csoda, hiszen az ország jelentős részén egyáltalán nem esett az eső a hónapban.
Akik szeretik a hőséget, azok persze örülhetnek.
Aztán gyorsan lecsap ránk egy hidegfront is.
Örüljünk, ha este nem sülünk meg!
Extrém UV-sugárzással együtt.
A hónapokat külön vizsgálva a legdurvább eltérést az átlagtól február hozta. Ráadásul aszályos is volt az év.
Zágrábban még sosem volt olyan meleg, mint a múlt hónapban, Dubrovniknál 30 fok fölé melegedett a tenger.
Maradnak a 37 fokos délutánok.
A sokéves átlaghoz képest 20-60 milliméterrel kevesebb csapadék hullott.