Azonosítottak négy problémát, ezért írtak egy ötpontos akciótervet.
1. pont: nem változtatnak a családi adókedvezményen. Ami nem is kedvezmény. Ide most képzeljenek egy tetszőleges filozoraptort.
De szó volt még a gyerekszám alapján járó nyugdíj agyament ötletéről is.
Hogy miért születik egyre kevesebb gyerek? Mert a gyerek nem jó biznisz. De ha felszámolunk három "vívmányt", még van remény!
A kormánynak tetszik a Népesedési Kerekasztal ötlete. Vagy legalábbis annak elemei.
Ezt a KSH Népességtudományi Kutatóintézetének igazgató-helyettese mondta a köztévében. Szerencsére nincsenek sokan. Még.
Hiába lenne több idő családi életet élni egy gazdasági válságban, a pénztelenség nem növeli a gyerekvállalási vagy házasodási kedvet. Pedig abortuszból is egyre kevesebb van.