A gyerekvállalás több kutatás szerint is csökkenti a szülővé válók boldogságszintjét, sőt, egyes tudósok szerint aki boldog akar lenni, az ne vállaljon gyereket. De akkor mégis miért hozzák meg annyian ezt a döntést? És miért lenne jó többet beszélni a gyerekvállalás nehézségeiről? Erről beszélgetünk a 444 podcastjának legújabb adásában.
Miért nem bánjuk jobban a gyerekvállalást, ha több kutatás is arra jutott, hogy a gyerekvállalás alapvetően borzalmasan hat az életminőségre? Többek közt erre a kérdésre is keresi a választ Paul Bloom a most megjelent könyvében.
Egy friss tanulmányból kiderült az is, hogy az iskolai végzettség ma már sokkal jobban meghatározza a gyerekvállalási szokásainkat, mint régen.
Az elmúlt nyolc hónapban kicsit kevesebb magyar gyerek született, mint 2020 januárja és augusztusa között.
Ember legyen a talpán, aki kibogozza, mit akart mondani az Orbán-rendszer egyik vezérideológusa. Annyi biztos, hogy mindenki találhat a beszédében neki tetszőt, mert elmondott mindent és annak az ellenkezőjét is.
A 65 éven felüleik jelenleg a dél-koreai népesség 15,7 százalékát teszik ki.
A házasságról és a gyerekvállalásról osztott meg gondolatokat Novák Katalin, Herczegh Anita és Bagdy Emőke egy házasságról szóló konferencián.
Az állam anyagi ösztönzőkkel venné rá a családokat a több gyerek vállalására.
Arról beszélt, mennyire meg tudja nehezíteni a gyerekvállalás egy pár életét, mégis megéri kitartani.
Az államtitkár szerint a kormány folyamatosan fejleszti a bölcsődei rendszert azzal, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek, visszatérhetnek a családba segíteni az unokák körül.
Hiába a bőkezű támogatás, nem látszik, hogyan lesz több gyerek Magyarországon. A fiatalok a végsőkig halogatják a gyerekvállalást, közben pedig még a saját szüleik is hátráltatják őket abban, hogy saját életet kezdjenek.
A minisztérium valamiért úgy csinál, mintha a helyzet a valóság tökéletes ellentéte lenne.
Több törvényt is módosítanak a népesedési tervhez.
Miközben világszerte gazdasági visszaesésre, sőt néhol válságra készülnek a kormányok, Orbánék eladósodott nagycsaládokban gondolkodnak. Márpedig a kiskorú gyerekeket nevelő, hitelt törlesztő nagycsaládosoké az egyik legsebezhetőbb társadalmi csoport egy válság idején.
Egyre több olyan magyar nő és férfi van, akik gyermek nélkül élik le az életüket. Ők a legtöbb esetben nem tudatosan nem akarnak gyereket, hanem egyszerűen így alakul az életük. Az MTA kutatói utánajárták, hogy miért.