A kisfiú a tatabányai kórházban halt bele a lázgörcsbe, az egészségügyi miniszter szerint változtatni kell a rendszeren, ami „már nagyon mélyen konzerválta az átláthatatlanságot és a hibák eltitkolásának gyakorlatát.”
„Eddig több mint húsz magánklinikát bezártunk és több mint harmincat szankcionáltunk” – mondta Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.