A 2002-es és 2006-os rekord valószínűleg nem dől meg.
A botrányhős győri polgármester az utolsó pillanatban csusszant be feleségével a szavazókörbe.
50,5 százalékos a részvétel, még a tavalyi, országos figyelmet kapó időközi választásénál is magasabb.
Már a 2006-os részvételi rekordot közelíti a választók aktivitása.
Nincs nyoma, hogy a győri polgármester leadta volna szavazatát vasárnap, pedig májusban még büszkén posztolt a szavazóhelyiségből.
Orbán viszont a győrieket támogatja.
Az országos átlagnál jobban ugrott meg a részvételi arány a városban, ahol Borkai Zsolt a kormánypárti induló.
A szexparti és a korrupciós ügyek elégnek bizonyultak ahhoz, hogy sok győri álljon ki a polgármesterük ellen. Összellenzéki tüntetést tartottak a városháza előtt.
„Borkai Zsolt és a maffiakormányzás ellen” tiltakoznak, itt követheti az eseményeket.
Ezen kívül Simon Róbert Balázs parlamenti képviselő arra kérte az olvasókat, hogy építsék tovább Győrt Borkaival.
Azt ígérte, használni fogja a még nála levő anyagokat, „de nem érdemes őket akármikor”.
Az ellenzék győri polgármesterjelöltje szerint Borkait „hiábavaló volna visszalépésre, lemondásra kérni, hiszen ma is bebizonyosodott, hogy erre nem képes, ehhez nincs bátorsága”.
Egészen fura kampányzárót tartott az ellenzéki összefogás: komolyzenével és szexpartis poénokkal igyekeztek felspannolni a közönséget a választás előtt.
A Magyar Hang szerint válságtanácskozás van a Fidesznél, mert a belső mérések szerint országos hatása van a Borkai-ügynek.
Egyre nő a káosz az állampárti gépezetben.