helyesírás

Cigány lány nyerte a Kárpát-medencei helyesírási versenyt

A Nógrád megyei karancslapujtői Paulik Krisztina tökéletes eredménnyel nyert, elitiskolák tanulóit is maga mögé utasította.

kasnyikm
oktatás

Jó reggelt, a zárvatartás egybe van!

És a nyitvatartás is.

anarki

Közben felmerült egy komoly helyesírási kérdés,

Király András
tudomány

Ésszerű vagy észszerű? Szeptembertől egy évig úgy írod, ahogy akarod!

Annyi elnyomás és megaláztatás után végre szabad utat kap a BÚÉK! BÚÉK, BÚÉK, BÚÉK!

anarki
TUDOMÁNY

Van-e Simicska–Orbán háború?

Összetételnek olyan érvek miatt tekintjük e szerkezeteket, mint például hogy tagjai nem kaphatnak külön jelzőt: nincs *kibaszott Simicska – geci Orbán háború.

444.hu
politika

WTF??? OMG!!4! Emberek, akik szerint: internet + nyelv → halál... (ノಠ益ಠ)ノ pls

Ok, hogy 10 millió önjelölt nyelvész országa vagyunk. De azon sírni, hogy az internet elsorvasztja a nyelvet, teljesen fölösleges. Épp az ellenkezője történik.

Herczeg Márk
INTERNET

A legmenőbb budapesti éttermek szégyenfala

Hat fővárosi étterem, ahol simán tízezrekbe is kerül egyetlen fogás, aminek még a nevét sem tudják helyesen leírni. Általános iskola, 6. osztály, hahó!

anarki
gasztronómia

Hogy kell írni? iPhone? Iphone? IPhone?

Még csak hat éve van IPHONE, de már harminc éve nem tudjuk, hogy kéne leírni. Végre igazságot teszünk. Mostantól ehhez tartsa magát!

anarki
TECH