Herendi Gábor legalább olyan vastagon tehet arról, hogy ilyen állapotban van az emberek humorérzéke és igénye, ahogy a Szomszédokat rendező Horváth Ádám arról, hogy ez az ország tele van kiégett, egymást és magukat is gyűlölő emberekkel.
Herendi Gábor tudja, hogy mit, és azt is, hogy kinek. Érzi ezt az egészet, és érzi a közönséget is. A Netflixre is felkerült Futni mentem szereplői nem valóságosak, hanem olyanok, amilyenek lenni szeretnének az emberek, és ez pont elég.
Közben szól a kisrádióból az Álomhajó, mi pedig csendben konstatáljuk, hogy ennek soha nem lesz vége.
Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült filmje az 1997-es A miniszter félrelép rekordját döntötte meg.
1989 óta csak öt magyar filmet láttak ennyien, köztük Herendi Gábor másik filmjét, a Valami Amerikát.
Kézenfekvő lenne a színvonalat a Barátok közthöz hasonlítani, de a Barátok közt tudta, hol a helye, Herendi Gábor sorozata viszont mintha nem tudná, ahogy azt se nagyon, hogy melyik évtizedben jár.
Nem volt bírás a Valami Amerikával.
A Hídemberhez képest nagy előrelépés a Filmalap eddigi legdrágább filmje. De talán jobb lett volna, ha nem erre lépnénk előre, és a Kincsem tényleg a legendás versenylóról szól. (Ráadásul még a ló sem szimpatikus!)
Kincsemből viszont több lesz, még a lódublőrnek is lesz lódublőrje.
Elkészült az emlékezetes brit újraélesztős reklám magyar változata.