Az amerikai alelnök szerint nagy előrelépés történt az amerikai-iráni tárgyalások első fordulójában.
Irán továbbra is állítja, a szombati izraeli támadás miatt lezárták a Hormuzi-szorost, amit az Egyesült Államok továbbra is tagad.
Pedig mindenki más úgy tudja, hogy tényleg lezárták. A Hezbollah nem hajlandó elfogadni a tűzszünetet, és megrakétázta az izraelieket, akik erre azonnal válaszoltak.
JD Vance amerikai alelnök már korábban bejelentette, hogy nem repül Svájcba.
Az amerikai alelnök az amerikai–iráni megállapodás izraeli kritikusaira reagált.
A nyilatkozatot mindkét elnök aláírta, de a legfontosabb kérdésről, Teherán atomprogramjáról még tovább tárgyalnak.
Az amerikai elnök kedden a G7-csúcson azt mondta, Benjamin Netanjahunak „felelősebben kellene viselkednie Libanonnal kapcsolatban”.
Donald Trump intézkedik a Közel-Keleten, miközben Izrael és Irán megállapodtak a légicsapások felfüggesztéséről, de szárazon tartják a puskaport.
Súlyos visszaélésekről és fokozódó érzéketlenségről szólnak a Gázában és Dél-Libanonban szolgáló izraeli katonák vallomásai. Közben a túlterhelt hadsereg és az ultraortodoxok sorozása körüli vita már Netanjahu kormányát is megrendítheti.
Többen meghaltak az izraeli hadsereg által intézett műveletben.
Az amerikai közvetítéssel létrejött megállapodás feltétele, hogy a Hezbollah beszüntesse támadásait és kivonuljon az Izrael által ellenőrzött dél-libanoni térségből.
Közvetve a Hezbollah is részt vett az erről szóló tárgyalásokban, pedig példa nélküli, hogy amerikai elnök általa terroristaként számon tartott csoporttal tárgyaljon.
Folytatják az előrenyomulást, 25 éve nem hatoltak be ilyen mélyen az ország területére.
Az olcsó és hatékony eszközök a síita milícia fő fegyverévé váltak, Izrael számára ez a legnagyobb – immár nem is taktikainak, hanem stratégiainak tekintett – kihívás a libanoni határ mindkét oldalán.
Izrael több mint 100 Hezbollah-célpontra mért csapást.