Ahogy arra számítani lehetett, Trump döntése után jönnek a harcok.
Rex Tillerson amerikai külügyminiszter szerint „valószínűleg” 2 éven belül nem költöztetik át az izraeli nagykövetségét Tel-Avivból Jeruzsálembe.
Trump szerdai döntése nyomán a palesztinok már találkozni se akarnak Mike Pence amerikai alelnökkel. Egyik vezetőjük pedig bánatában már a kétállami megoldás gondolatát is feladná.
A Times of Israel szerint a magyarok megvétóztak egy közös EU nyilatkozatot, amiben az unió elítélte volna Trumpék húzását.
Holnap a harag napjával kezdődik az Izrael elleni erőszakos palesztin felkelés.
A általános sztrájk, és az ENSZ biztonsági tanácsának ülése következik egy nappal Donald Trump döntése után.
Szavak szintjén az orosz külügy is aggódik az amerikai elnök jeruzsálemi bejelentése után.
Egymás után érkeznek az elítélő nyilatkozatok a térségből: aggódik Irán, Jordánia, Libanon és Egyiptom is.
A Hámász szerint az amerikai elnök kitárta a pokol kapuját.
Videóüzenetben hajbókolt a Jeruzsálemet fővárosként elsőként elismerő amerikai elnöknek.
Hiába tiltakozott az összes muszlim vezető, a pápa és az unió is.
Mintha nem lenne amúgy is elég baj a világgal. Még a héten eldőlhet, hogy az Egyesült Államok szakít-e 70 éve folytatott politikájával, és elismeri a vitatott hovatartozású Jeruzsálemet Izrael fővárosaként.
Jared Kushner szerint az elnök még nem döntött. Abbász: a térség stabilitása a tét.
Közben az izraeli kormány törvénymódosítással érné el, hogy ne kerüljön nyilvánosságra, milyen bizonyítékai vannak a rendőrségnek a miniszterelnök ellen.
A szír állami média szerint a védelmi rendszernek sikerült elhárítania támadást.