A palesztinok nagy győzelemként értékelik, hogy mégsem játszanak Messiék Jeruzsálemben.
Azért csak gyakorlatilag, mert hivatalosan nem állapodtak meg, de a Hamász megígérte, hogy nem fog támadni, Izrael pedig azt, hogy tiszteletben tartja ezt.
Ott fog élni izraeli állampolgárként, nem akármilyen állampolgárként: ő lett a leggazdagabb izraeli. A britek nem hosszabbították meg vízumkérelmét.
Az izraeli légierő vetette be először éles helyzetben a felfoghatatlanul sok pénzből fejlesztett, cserébe közepesen vacak F–35-ös lopakodó vadászgépet.
Az amerikai F-35-össel az izraeli légierő csapott le, kétszer is. Azt nem mondják meg, hogy hol.
A Közel-Keletnél nincs elátkozottabb pontja a világnak. Az emberi civilizáció bölcsője a sírja is lehet, itt néha már az se elég a figyelem felkeltésére, ha éppen százezreket fenyeget az éhhalál. Rendet tenni a káoszban lehetetlen, de a krónikáját azért megírtuk.
Félmilliós nagygyűlést tartottak Isztambulban.
Nem túl jó a viszony a két ország között, ő így fejezte ki ellenérzéseit.
A Gázai övezet kórházai már nem képesek megfelelően ellátni a sebesülteket.
Az Amnesty International szerint ez a nemzetközi normák megsértése, néha úgy, hogy már „háborús bűncselekménynek minősülő szándékos gyilkosságnak tűnik”.
Miközben az izraeli miniszterelnök az USA jeruzsálemi nagykövetségét avatja, Gázában háborús állapotok vannak.
Az amerikai nagykövetség jeruzsálemi avatása miatt indultak az összecsapások. Az izraeli hatóságok előre közölték, az életét kockáztatja, aki részt vesz ebben.
Közleményben kritizálta volna az EU, hogy Jeruzsálembe költözik az amerikai nagykövetség, de a magyarok, a csehek és a románok vétóztak. Palesztina szerint ennek lesznek következményei.
A győztes szám a női erő és a társadalmi igazság ébredéséről szól.
Nyugatról fúj a szél, a sárkányokat drónokkal is próbálják levadászni. Vannak köztük békésebb darabok is.