Második leghosszabb időt a bőrgyógyászatra kell várni, 56,5 napot. Egy év alatt ez az időtartam 17,6 nappal lett hosszabb.
A polgármestereknek is elküldték már a levelet, hogy kiderüljön hajlandók átadni a járóbeteg-ellátókat az államnak.
Szerintük a betegek és a dolgozók is rosszul járnának.
Június 15-től mindenfajta ellátás elvégezhető, megszűnik az óránként maximum négy beteg vizsgálatát előíró szabály is.
Nem kell mindenkinek negatív teszt a járóbeteg ellátásnál, csak ha magas kockázatú beavatkozást végeznek el rajta. És a rendelő intézi azt.