Erről a tanítás kezdete előtt egy héttel tájékoztatták az erdésztechnikusi képzésre járó tanulókat és szüleiket.
Az ELTE járványügyi tájékoztatója szerint pedig a legtöbb közösségi térben, így a tantermekben is kötelező lesz a maszk használata.
Rengeteg kollégista ezért nem költözhet be a tanévkezdésre.
Kell egy kollégium Felcsútra.
A következő három évre.
Az egyetemistáknak újra napok alatt kell elhagyniuk a kollégiumot a koronavírus miatt. A legtöbben most is hazaköltöznek, de van, aki azért nem tud visszaköltözni a szülői házba, mert az egész családja karanténban van.
Csak 2 ember lesz szobánként, és alternatív szálláshelyeket is kínálnak.
Bezárnak egy 700 férőhelyes kollégiumot, a többi helyen pedig a szobákat ideiglenesen kétágyassá alakítják a járványveszély miatt.
Folyamatosan ürülnek ki a budapesti kollégiumok, de nincs katasztrófahangulat. A kollégisták közül legtöbben azon aggódnak, hogy hazaviszik a vírust.
Valószínű, hogy aludt, amikor terjedni kezdtek a lángok.
A berendezési tárgyak kaptak lángra egy konyhában. 940 embernek kellett elhagynia az épületet, amíg kiszellőztettek.
Durván jó kedv uralkodott az intézményben, aztán megjelentek a rendőrök.
És új bútorok nem is lesznek benne, mert azt a közbeszerzést váratlanul visszavonták.
Az Üllői utat 200 méteres, az Orczy utat és a Haller utcát pedig 50 méteres szakaszon lezárták a forgalom elől, a Nagyvárad téren nem áll meg a 3-as metró.
Ez az ügy a tanulás becsületéről, megbecsüléséről szól, mondta Gulyás Tibor elnök.