A parlament kedden szavazta meg a törvényt, már csak arra várnak, hogy a köztársasági elnök aláírja azt.
Nincs politikai reklám kampányon kívül, a parlamenti vizsgálóbizottságok a rendőrség segítségét kérhetik, szigorodnak a vagyonnyilatkozatokról szóló szabályok.
Közmédia, védett benzinár, vizsgálóbizottságok, gyűlöletkeltő reklámok, örökbefogadás...
Ezekben az őrült időkben ez akár Magyarországon is történhetne, de itt most bizony Csehországról van szó, ahol Andrej Babiš a közmédiát közvetlenül az állami költségvetésből finanszírozná.
A tiszás képviselő a Micimackó mellett Orwell Állatfarmját is megszívlelésre ajánlja.
Gyorsabban meg tudják szavazni.
Miért kell a kormányváltás után két hónappal még mindig azokat az arcokat néznünk, akik éveken át tolták az agyatlan fideszes propagandát?
A Tisza képviselői benyújtották az erre vonatkozó törvényjavaslatukat. Új cégekké alakulnak át a meglévők, új finanszírozási modell és nyílt pályázatok jönnek.
Az Integritás Hatóság mások mellett hűtlen kezeléssel vádolt elnöke azt állította, hasonló történik vele, mint ami a környező országokban korábban már lezajlott.
Grósz Judit felel majd a közmédia kiegyensúlyozott működésének előkészítéséért.
„A hír szent, a vélemény szabad” - írta a miniszterelnök.
A kormány ennek részeként társadalmi egyeztetést is indít arról, mi az emberek szerint a közmédia dolga, feladata.
Magyar Péter Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatók távozását követeli.
Tarr miniszter szerint a közmédia „meg fog szűnni, mindenki tudja, hogy meg kell szűnjön, mert ebben a formában ez nem nevezhető kiegyensúlyozott hírszolgáltatásnak továbbra sem”.
Vlad Țurcan szerint a moldovai zsűri nem vette figyelembe a szomszédok közötti „érzékenységet”.